Get Adobe Flash player
Calendar
August 2022
M T W T F S S
« Oct    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Counter

V tournament

April 28,29,30, May 1
Group A Group B
1. DFYUK Shakhtar 1. Dynamo Minsk
2. “Retro” Vatutine 2. Metalist Kharkiv
3. “Rotor” Chernivtsi 3. “Nick” MI-Frankivsk
4. YOUTH Kharkiv 4. “Polesie” Zhytomyr
5. Sirius Kaluga 5. YOUTH Donetsk region.
6. Inter Tulchin 6. “Zhayvir” Shpola

Samefinal

“Retro” Vatutine – Dinamo Minsk 1-0
DYUFK Shakhtar Donetsk – Metalist Kharkiv 0-5
Team members
Place Account
Inter Tulchin – Zhayvir “Shpola 12.11 3-0
Sirius Kaluga – YOUTH Donetsk region. 9.10 3-0
YOUTH Kharkiv – “Polesie” Zhytomyr 7.8 6.5
“Rotor” Chernivtsi – “Nika” I. Frankivsk 6.5 0-3
DYUFK Shakhtar – Dynamo Minsk 4.3 2-0
“Retro” Vatutine – Metalist Kharkiv 2.1 1-0
Final Table “CUP RETRO” born 1994
1. “Retro” Vatutine
2. Metalist Kharkiv
3. DYUFK Shakhtar Makiyivka
4. Dynamo Minsk
5. “Nick” MI-Frankivsk
6. “Rotor” Chernivtsi
7. “Polesie” Zhytomyr
8. YOUTH Kharkiv
9. Sirius Kaluga
10. YOUTH Donetsk region.
11. “Zhayvir” Shpola
12. Inter Tulchin


Final Table “CUP RETRO” 1995 born
1. Dynamo Minsk
2. Inter Dnepropetrovsk
3. “Desna Chernihiv
4. Inter -2 Dnepropetrovsk
5. The Bank of Sochi Sochi
6. “Zhalhiris” Vilnius
7. “Nick” MI-Frankivsk
8. FC Bolgrad “
9. “Ista” Dnepropetrovsk
10. “Kids’ Krasiliv
11. Chaika Vyshgorod
12. FC Kharkiv “

April 28,29,30, May 1
Group A Group B
1. DFYUK Shakhtar 1. Dynamo Minsk
2. “Retro” Vatutine 2. Metalist Kharkiv
3. “Rotor” Chernivtsi 3. “Nick” MI-Frankivsk
4. YOUTH Kharkiv 4. “Polesie” Zhytomyr
5. Sirius Kaluga 5. YOUTH Donetsk region.
6. Inter Tulchin 6. “Zhayvir” Shpola

Polufinal

“Retro” Vatutine – Dinamo Minsk 1-0
DYUFK Shakhtar Donetsk – Metalist Kharkiv 0-5
Team members
Place Account
Inter Tulchin – Zhayvir “Shpola 12.11 3-0
Sirius Kaluga – YOUTH Donetsk region. 9.10 3-0
YOUTH Kharkiv – “Polesie” Zhytomyr 7.8 6.5
“Rotor” Chernivtsi – “Nika” I. Frankivsk 6.5 0-3
DYUFK Shakhtar – Dynamo Minsk 4.3 2-0
“Retro” Vatutine – Metalist Kharkiv 2.1 1-0
Final Table “CUP RETRO” born 1994
1. “Retro” Vatutine
2. Metalist Kharkiv
3. DYUFK Shakhtar Makiyivka
4. Dynamo Minsk
5. “Nick” MI-Frankivsk
6. “Rotor” Chernivtsi
7. “Polesie” Zhytomyr
8. YOUTH Kharkiv
9. Sirius Kaluga
10. YOUTH Donetsk region.
11. “Zhayvir” Shpola
12. Inter Tulchin

Final Table “CUP RETRO” 1995 born
1. Dynamo Minsk
2. Inter Dnepropetrovsk
3. “Desna Chernihiv
4. Inter -2 Dnepropetrovsk
5. The Bank of Sochi Sochi
6. “Zhalhiris” Vilnius
7. “Nick” MI-Frankivsk
8. FC Bolgrad “
9. “Ista” Dnepropetrovsk
10. “Kids’ Krasiliv
11. Chaika Vyshgorod
12. FC Kharkiv “

This Post is also Available in: Russian

This post is also available in: Russian, Ukrainian

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Gallery
dsc0317 dsc0293
Columns
Студія дизайну ДІАРАМА