Get Adobe Flash player
Calendar
April 2011
M T W T F S S
« Mar   Aug »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Counter

Archive for April, 2011

14th International Children Football Tournament

14th International Children Football Tournament

27,28,29 april 2011

2001,2002 y.o.

PHOTOS


Group А

1 – tour 27 april

11-00 CSCT BUIUCANI- 2001 – CHFC “PODILSK” 1:0

11-50 “DYNAMO” – “JUNOST” 8:1

12-45 – opening tournament

13-15 – FC “MINSK“- “SHAKHTAR” 2:0

2 tour 27 april

14-05 – “DYNAMO” – CSCT BUIUCANI- 2001 0:2

14-55 – ФК «МІНСЬК»– “JUNOST” 8:0

15-45 – CHFC “PODILSK” – “SHAKHTAR”  0:1

3 tour 28 april

11-00 “DYNAMO” – FC “MINSK” 1:0

11-50 “SHAKHTAR” — CSCT BUIUCANI- 2001 1:0

12-40 CHFC “PODILSK”- “JUNOST” 2:2

4 tour 28 april

13-30 “DYNAMO” – CHFC “PODILSK” 2:0

14-20 “JUNOST”- “SHAKHTAR” 1:0

15-10 CSCT BUIUCANI- 2001 – FC «MINSK» 2:2

5 tour 29 april

10-00 – “DYNAMO” – “SHAKHTAR”  2:1

10-50- CHFC “PODILSK” – FC “MINSK” 0:2

11-40 – “JUNOST”- CSCT BUIUCANI- 2001 0:2

Group B

1 – tour 27 april

11-00 “ARSENAL” -“SALJUT” 1:1

11-50 “ZIMBRU” Kushinew Moldova -“DYNAMO”-2 3:2

12-45 – opening tournament

13-15 “OLIMPIETS”- CSCT BUIUCANI-2002 8:0

2 tour 27 april

14-05 “ARSENAL”- “DYNAMO”-2 1:1

14-55 “SALJUT” – CSCT BUIUCANI-2002 4:0

15-45 “ZIMBRU” Kushinew Moldova – “OLIMPIETS” 1:1

3 tour 28 april

11-00 – CSCT BUIUCANI-2002-“ARSENAL” 0:3

11-50 – «Olimpiets» -“DYNAMO”-2 4:1

12-40 – “ZIMBRU” Kushinew Moldova -“SALJUT” 3:2

4 tour 28 april

13-30 -“ARSENAL” -“OLIMPIETS” 0:0

14-20 – CSCT BUIUCANI-2002 - “ZIMBRU” Kushinew Moldova 1:4

15-10 -“DYNAMO”-2 -“SALJUT” 5:1

5 tour 29 april

10-00 -“ARSENAL”- “ZIMBRU” Kushinew Moldova 2:1

10-50-“OLIMPIETS”- “SALJUT” 5:1

11-40- CSCT BUIUCANI-2002- “DYNAMO”-2 0:2

Butt matches

1 – 2 place

Dynamo – Olympiyets 2:2 (by pen. 0:3)

3 – 4 place

FC MINSK – Zimbru 4:2

5 – 6 place

CSCT BUIUCANI-2001 – Arsenal 1:1 (by pen. 1:2)

7 – 8 place

Shakhtar – Dinamo 1:2

9 – 10 place

Yunist – Salut 2:2 (by pen. 0:2)

11 – 12 place

CSCT BUIUCANI-2002 – 0:3 Podilsky

Distribution of seats in the tournament

1. “Olympian”Zhytomyr
2. Dynamo Kyiv
3. FC MINSK

4. Zimbru
5. ARSENAL Kharkov
6. “Buiucani” -2001
7. Dynamo Kyiv -2
8. Shakhtar Donetsk
9. “SALUTE” Belgorod
10. “Youth ” Chernihiv
11. DPL PODOLSK
12. Buiucani “- 2002

Best goalkeeper

Sostyn Vladislav Arsenal Kharkiv

Best Defender

Burov Kostya Dynamo Kiev

Best striker

Kondratovych Zahar FC MINSK

Top Player

Denis Blank Olympiets Zhitomir

Organization Committee

t. +380 – 97-387-59-88,

+380 – 50-416-71-71

Gallery
dsc0296 dsc06186_533x400
Columns
Студія дизайну ДІАРАМА